Aктуелно

инфо блиц

Најчитани

Дејан Митров – најдобар борач пеливан во Македонија за 2018 година

Share Button

Роналдо симнат од врвот, Модриќ е најдобар играч во светот! (ФОТО)

Share Button

Денеска се одржа церемонијата за доделување на наградата на ФИФА за најдобар играч во светот,

Црно Буки ЗЛ цврсто чекори кон врвот, победа над ФК Кравари

Share Button

Црно Буки ЗЛ цврсто чекори кон врвот и со првата гостинска победа во сезоната извојувана

Највкусниот домашен ајвар кој некогаш сте го пробале

Share Button

Домашниот ајвар е омилената зимница во сечиј дом, па токму затоа овој проверен рецепт без

МВР: Секаков вид притисок, закана или уцена при гласањето ќе биде спречен и санкциониран

Share Button

Отишла во домот на својот свршеник,тој физички ја нападнал

Share Button

Прекршочни пријави за „1 ТВ“ и ТВ „Сонце“, не го почитувале дозволеното време за реклами за референдумот

Share Button

Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги констатира дека по јавното укажување од 14 септември,

Црква Св..Ѓорѓија во с.Кнежино Кичево(фото)

Share Button

Топло му го препорачувам на секој добронамерник ….

Полицаец удрил заменик командир поради слободен ден

Share Button

Полицаец вработен во СВР Струмица го нападнал заменик командирот бидејќи му било кажано навреме да

Кривични за полицаец и цариник-син и татко од Струмица

Share Button

Мртов пронајден прилепчанец

Share Button

На 23.09.2018 година околу 16,00 часот било пријавено дека на место викано “Подводенци“ – Прилеп,

Црква св.Константин и Елена село Вардино Демир Хисар

Share Button

фото Александар Цветковски

За пет дена откриени 121 мигрант на граничната линија кај Лојане

Share Button

Полицијата спречи илегален влез во Македонија од Србија на 121 мигрант кај граничната линија на

Од утре температурен шок

Share Button

Значителна промена на времето со заладување и силен ветер од утре најави Управата за хидрометеоролошки

СТРУМИЧКИ АВТОМОБИЛ СЕ ЗАПАЛИЛ ВО ДВИЖЕЊЕ!

Share Button