Година: Г

Има ли уште некој политичар/ка кој не успеа да се слика со децата за Нова Година!?

Share Button

Dragi Zmijanac додаде 9 нови фотографии. пред 5 часа · Skopje, Čair Municipality ·

Молитва за Новата Година

Share Button

Владико, Господи, Боже наш, Ти си извор на животот и бесмртноста, Создател на сите видливи

Архиерејска Литургија во црквата Св. Недела , во Битола

Share Button

Полициски препораки:Славете умерено,предупредување против употреба на оружје и прекумерно пиење

Share Button

Тврдокорни“ ќе ја дочекаат Нова година пред затворот во Шутка

Share Button

ПОЧИТУВАНИ ЧИТАТЕЛИ, НЕКА ВИ Е СРЕЌНА И БЕРИЌЕТНА НОВАТА 2018 ГОДИНА ви посакува “НОВОСТ.МК”

Share Button

Второ редовно собрание на НСП – Обраќање на претседателот Гоце Делчев Тодев

Share Button

Второ редовно собрание на НСП – Обраќање на претседателот Гоце Делчев Тодев 23.12.2017

ЦАРОВСКА НОВОГОДИШНАТА НОЌ ЌЕ ЈА МИНЕ СО ДЕЦАТА ОД СОЦИЈАЛНИТЕ ЦЕНТРИ ВО СКОПЈЕ

Share Button

Новогодишна честитка од НСП

Share Button

За Новогодишните и Божикните Празници,ЈП Водовод-Битола со скромен придонес измами насмевка кај најмладите

Share Button

Како да е пролет- Предновогодишно раздвижено низ Широк Сокак

Share Button

Во текот на декември во тетовско приведени 119 странски и 66 македонски државјанки-нелегални танчерки и пејачки

Share Button

Понеделник 1 јануари е неработен ден

Share Button

Полицијата одзеде 7377 петарди

Share Button

2018 година ќе биде многу слична на онаа 1948

Share Button