Секој користи прилика на Широк сокак да се слика

Секој користи прилика на Широк сокак да се слика

Секој користи прилика на Широк сокак да се слика

Share Button

Кафето е традиционално а години наназад на Широк Сокак се практикува да се фотографираат шетачите но и оние кои седат во кафулињата.

Кога сме кај Широк Сокак инаку позната и како улица Биди Виден, таа се уште има некој свој шарм.Битолчаните но и оние кои доѓаат на прошетка во градот, ја негуваат веќе битолската традиција , да се фотографираат , на кафе на  Широк Сокак. И колку убаво звучи, центар на дружењето кој низ себе крие многу тајни, воздишки,љубови, симпатии но и насмевки.

Сликањето на Широк Сокак стана градска шема, на фб скоро и да нема некој што слика таква нема

Едно пријателско кафе а толку многу доживувања, средби со роднини,пријатели, со саканите.Ете, пред се во тоа е убавината на Широк сокак, што живее….

 

уредник

Related Posts

Моќна порака од Битола: Името не го даваме!!!(видео+фотогалерија)

Коментарите се исклучени на Моќна порака од Битола: Името не го даваме!!!(видео+фотогалерија)

Скопјани по стапките на Битолчаните „ДОБРО УТРО“ НА ШИЛЕГОВ СО ЗАСАДЕНИ ЦВЕЌИЊА ВО ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ

Коментарите се исклучени на Скопјани по стапките на Битолчаните „ДОБРО УТРО“ НА ШИЛЕГОВ СО ЗАСАДЕНИ ЦВЕЌИЊА ВО ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ

За влез во црква се наплаќа влезница од 60 денари!

Коментарите се исклучени на За влез во црква се наплаќа влезница од 60 денари!

Create AccountLog In Your Account