НАЈНОВО :

При сообраќајна контрола полицијата му нашла марихуана

Share Button

Вчеравечер во 22.15 часот во Струга на ул.„Вељко Влаховиќ” од страна на полициски службеници од струшката полиција бил сопрен автомобил фиат пунто, со охридски регистерски ознаки, управуван од Ј.Т.(20) од Струга.

По извршеното легитимирање и преглед над возилото и возачот, велат од МВР, во најлонска кеса биле пронајдени 15 мали најлонски паковки со непозната зелена тревкаста материја и една хартиена паковка со непозната зелена тревкаста материја во паричникот на Ј.Т..

Од страна на увидна екипа од струшката полиција било извршено фотографирање и истите биле подигнати за понатамошна постапка, а лицето било приведено.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а по добиена судска наредба од Основен Суд Струга, извршен е претрес во домот и помошните пристории на Ј.Т.

По целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава.

уредник

Related Posts

Кривична пријава за лице кое му се заканувало со убиство на Заев на „Фејсбук“

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за лице кое му се заканувало со убиство на Заев на „Фејсбук“

За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Коментарите се исклучени на За испишаните графити на Широк Сокак во СВР – Битола повикани две лица на распит

Прилеп: Интернет пријателство завршило со тупаници на првата средба оти девојката не сакала секс !

Коментарите се исклучени на Прилеп: Интернет пријателство завршило со тупаници на првата средба оти девојката не сакала секс !

Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола

Коментарите се исклучени на Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола

Исчезна 21 годишна девојка од Кичево

Коментарите се исклучени на Исчезна 21 годишна девојка од Кичево

Абортирало 13-годишно девојче од домот „25 Мај“ кое повеќепати било силувано

Коментарите се исклучени на Абортирало 13-годишно девојче од домот „25 Мај“ кое повеќепати било силувано

Прилепчанката која 6 месеци се водеше за исчезната, вчера пронајдена во Скопје

Коментарите се исклучени на Прилепчанката која 6 месеци се водеше за исчезната, вчера пронајдена во Скопје

Create AccountLog In Your Account