Невообичаена појава во Пелагониско (фото)

Share Button

Прилепскиот регион зафатен е со нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Ко нарачан да бев па и тоа како го затекнав невидената појава која се појави во Пелагонија, а тоа е појавата на ,,Торнадо” кое е го сликав на оддалеченост од околу 20-тина км, ова појава беше висока дури и повеќе од 15 метри н.в.

Фотографија на Denis Muhovic.

Фотографија на Denis Muhovic.

фото Денис Мухович

уредник

Related Posts

СКАНДАЛ:СИЉАН МИЦЕВСКИ ГРАДИ ДИВОГРАДБИ НА ПЕЛИСТЕР СО АМИН НА СУГАРЕСКИ И ПЕТРОВСКА(ГАЛЕРИЈА)

Коментарите се исклучени на СКАНДАЛ:СИЉАН МИЦЕВСКИ ГРАДИ ДИВОГРАДБИ НА ПЕЛИСТЕР СО АМИН НА СУГАРЕСКИ И ПЕТРОВСКА(ГАЛЕРИЈА)

Оставка поднесе директорот на „25 мај“ од морални причини по случајот за силуваното девојче

Коментарите се исклучени на Оставка поднесе директорот на „25 мај“ од морални причини по случајот за силуваното девојче

Create AccountLog In Your Account