НАЈНОВО :

Павловден во Битола

Share Button

На 13.07.2017 г. кога го празнувавме споменот на Соборот на Светите Апостоли и светиот апостол Павле, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи во пределот посветен на Светите Петар и Павле, во храмот на Сите Македонски Светители во Битола.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Photo-7-15-17,-10-02-04-PM-(1)

Photo-7-15-17,-10-02-17-PM

Photo-7-15-17,-10-02-14-PM-(1)

Преспанско Пелагониска Епархија

уредник

Related Posts

Мајката Божја на сон молела Београѓанец да ја врати иконата во Битола од каде што била украдена

Коментарите се исклучени на Мајката Божја на сон молела Београѓанец да ја врати иконата во Битола од каде што била украдена

Утре ги празнуваме Тројцата Свети архиереи

Коментарите се исклучени на Утре ги празнуваме Тројцата Свети архиереи

Фотогалерија:Црква„Св.Димитриј“ и манастир Св. Ѓоргиј во с. Магарево

Коментарите се исклучени на Фотогалерија:Црква„Св.Димитриј“ и манастир Св. Ѓоргиј во с. Магарево

Create AccountLog In Your Account