Го нападнал семејството на невестата откако ја раскинале свршувачката

Share Button

Вчера околу 19,00 часот, во Струга, на ул.„Маркс Енгелс“, А.И.(26) од с.Корошита-Струга кој бил поранешен свршеник на А.Ш.(26) од Шведска, откако ја раскинале свршувачката, со намера да ги врати облеката и златниот накит, отишол во зградата во која престојува истата со семејството и откако видел дека влезната врата од зградата била затворена, насилно ја отворил, влегол во станот и физички ги нападнал и А.Ш. и нејзиното семејство и тоа сестра и А.Ш.(18), татко и Ф.Ш.(50) и мајка и Н.Ш, соопштија од МВР.

Во еден момент во станот пристигнал и братот на А.И., Љ.И.(31) и истите повторно ги нападнале присутните, а во намерата биле спречени од страна на Ж.М. кој престојувал во истата зграда. Потоа насилството продолжило и пред самата зграда каде сторителите со тупаници го нападнале семејството, при што мајката Н.Ш. паднала во бесознание.

Н.Ш. со возило на Итна медицинска помош е пренесена во Медицински центар Струга, каде и е укажана лекарска помош и е задржана за понатамошно лекување, додека Ф.Ш. се здобил со телесни повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

уредник

Related Posts

ЕКСКЛУЗИВНО:ПРИ ПРЕТРЕС НА ДОМ НА ВЕДРИ КАБА ВО ВЕЛЕШТА ПРОНАЈДЕНИ 10 ГРАНАТИ И РАЧЕН ФРЛАЧ!

Коментарите се исклучени на ЕКСКЛУЗИВНО:ПРИ ПРЕТРЕС НА ДОМ НА ВЕДРИ КАБА ВО ВЕЛЕШТА ПРОНАЈДЕНИ 10 ГРАНАТИ И РАЧЕН ФРЛАЧ!

Со тешки повреди во болница донесено младо момче од Куманово

Коментарите се исклучени на Со тешки повреди во болница донесено младо момче од Куманово

Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Коментарите се исклучени на Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Тетовчанец бил физички нападнат, му бил вперен пиштол и го удирале со него по глава

Коментарите се исклучени на Тетовчанец бил физички нападнат, му бил вперен пиштол и го удирале со него по глава

Create AccountLog In Your Account