НАЈНОВО :

Црква и параклис на Светата великомаченичка Недела во Битола (фото+видео)

Црква и параклис на Светата великомаченичка Недела  во Битола (фото+видео)

Црква и параклис на Светата великомаченичка Недела во Битола (фото+видео)

Share Button

Црквата Св. Недела во Битола е основана и издигната на 13 октомври 1863 година за време на неговото преосвештенство г-н Бенедикт Византиски, од кого црквата била осветена

(фото архива на Новост)

(видео Новост)

уредник

Related Posts

Чудо на Свети Нектариј Егински: Исцелувањето на о. Нектариј (Виталис) од рак

Коментарите се исклучени на Чудо на Свети Нектариј Егински: Исцелувањето на о. Нектариј (Виталис) од рак

(фото)Црква Свети Пантелејмон во Битола

Коментарите се исклучени на (фото)Црква Свети Пантелејмон во Битола

Утре се празнува Свети Партениј, епископ Лампсакиски

Коментарите се исклучени на Утре се празнува Свети Партениј, епископ Лампсакиски

Слепченски манастир

Коментарите се исклучени на Слепченски манастир

Create AccountLog In Your Account