Ден: д.м.г

СЕКОЈ ПЕТТИ ЧОВЕК ВО МАКЕДОНИЈА Е СИРОМАШЕН

Share Button

Обновен гробот на игуменот – ктитор Теодосиј Пречистански

Share Button

Со благослов на нашиот надлежен архипастир, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј, неодамна беше обновен

ИМАМ СОВРШЕН ЉУБОВНИК НО ЕДИНСТВЕН ПРОБЛЕМ Е: ТОЈ Е ТАТКО НА МОЈОТ ДЕЧКО

Share Button

Девојката има 24 години а сега е и со таткото на дечкото кој има 53

Сончев саботен ден во Битола, температурата е 23 степени

Share Button

Во Битола денеска ќе биде сончево и тивко, во овој момент температурата изнесува 23 степени