ПРЕТЕПАН СКОПЈАНЕЦ СЕ СКАРАЛЕ КОЈ ДА СЕДИ НА КЛУПАТА

Share Button

Ноќеска околу 1 часот по полноќ С.Р. (58) бил претепан од шест непознати машки лица додека седел на клупа пред зграда на улицата „Боро Менков“ во Скопје и ја чекал својата девојка. Во нападот тој се здобил со тешки телесни повреди и скршеница на едно ребро. Причината за нападот била што лицата не му дозволувале да седи на клупата.

– Во 01:30 часот во Скопје на улицата „Боро Менков“, додека С.Р.(58) од Скопје, ја чекал неговата девојка, бил физички нападнат од страна на шест засега непознати машки лица, на возраст од 30-45 години, удирајќи го со тупаници и клоци во пределот на лицето и телото, по што се упатиле во непознат правец. Причина за нападот била што истите не му дозволувале да седи на клупата која била пред самата зграда. Во нападот, С.Р. се здобил со тешки телесни повреди и фрактура на 8-мо ребро, соопшти денеска МВР.

Нему му била укажана лекарска помош во Ургентниот Центар -Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

уредник

Related Posts

Драма во тетовското Ларце: Полицијата застрела лице со потерница, кое врз нив фрлило рачна бомба

Коментарите се исклучени на Драма во тетовското Ларце: Полицијата застрела лице со потерница, кое врз нив фрлило рачна бомба

Исчезна девојче од Кичево

Коментарите се исклучени на Исчезна девојче од Кичево

Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Коментарите се исклучени на Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани

Коментарите се исклучени на На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани

Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле автоматска пушка и рамка со шест куршуми

Коментарите се исклучени на Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле автоматска пушка и рамка со шест куршуми

На Меџитлија со 38кг марихуана притворени тројца Албанци

Коментарите се исклучени на На Меџитлија со 38кг марихуана притворени тројца Албанци

На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож

Коментарите се исклучени на На скопска клиника ги држел вработените како заложници и се заканувал со нож

Create AccountLog In Your Account