Голф излета од пат кај Карбинци, момче тешко повредено

Share Button

Дваесет и две годишниот Д.В. од село Аргулица е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 18:30 часот се случила на регионалниот пат Карбинци-Штип.

-Д.В. управувајќи со автомобил „Голф“ со штипски регистерски  изгубил контрола над возилото и излетал од патот, по што се здобил со тешки повреди, информираат од полицијата.

Момчето со возило на Итна медицинска помош е пренесено во штипската болница, а полицијата извршила увид на местото на несреќата.

уредник

Related Posts

Обвинителството ги расветлува причините за смртта на Илиевски

Коментарите се исклучени на Обвинителството ги расветлува причините за смртта на Илиевски

РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

Коментарите се исклучени на РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

ЕКСКЛУЗИВНО:ПРИ ПРЕТРЕС НА ДОМ НА ВЕДРИ КАБА ВО ВЕЛЕШТА ПРОНАЈДЕНИ 10 ГРАНАТИ И РАЧЕН ФРЛАЧ!

Коментарите се исклучени на ЕКСКЛУЗИВНО:ПРИ ПРЕТРЕС НА ДОМ НА ВЕДРИ КАБА ВО ВЕЛЕШТА ПРОНАЈДЕНИ 10 ГРАНАТИ И РАЧЕН ФРЛАЧ!

Пронајдено тело во распаѓање во кичевско – починатиот идентификуван како 27-годишно момче

Коментарите се исклучени на Пронајдено тело во распаѓање во кичевско – починатиот идентификуван како 27-годишно момче

Кумановец кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

Коментарите се исклучени на Кумановец кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

Удрил куче и паднал на коловозот – Повреден мотоциклист во Битола

Коментарите се исклучени на Удрил куче и паднал на коловозот – Повреден мотоциклист во Битола

Create AccountLog In Your Account