Пронајден режисерот Мето Петровски кој исчезна пред два дена

Пронајден режисерот Мето Петровски кој исчезна пред два дена

Share Button

Мето Петровски, кој вчера беше пријавен за исчезнат, пронајден жив и здрав, информираат неговите пријатели и семејството.

Петровски пред два дена се изгубил во трговскиот центар „Лептокарија“ во Карпош. Тој боледува Алцхајмерова болест и постојано е со придружник, но се оддалечил незабележано.

Мето Петровски беше долгогодишен режисер на документарни филмови во МТВ, добитник на повеќе домашни и меѓународни награди и признанија за својата 50-годишна творечка дејност.

уредник

Related Posts

УЈП објави нова листа на должници

Коментарите се исклучени на УЈП објави нова листа на должници

Фотогалерија од вчерашниот протест во Битола

Коментарите се исклучени на Фотогалерија од вчерашниот протест во Битола

Create AccountLog In Your Account