ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАJ СТРЕЛИШТЕ ВО БИТОЛА ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНА

Share Button

Машко лице од Битола на возраст од 40 години загина вечерва во тешка сообраќајна незгода. Сообраќајката се случи во 20.30 минути на ул. 8 -ми септември во населбата Стрелиште помеѓу ПМВ Голф со битолски регистарски ознаки (според полицијата такси возило) и  мотоцикл марка Хонда , чиј што возач загинал на лице место. Смртта ја констатирал лекар од Итната медицинска помош во Битола. Увидна екипа од СВР Битола и Јавен обвинител вршат увид на лице место,велат од СВР Битола.

TV TERA

уредник

Related Posts

Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

Коментарите се исклучени на Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

Кирацовски се пофали со две интервјуа

Коментарите се исклучени на Кирацовски се пофали со две интервјуа

Create AccountLog In Your Account