Утрово два нови земјотреса во Охрид

Share Button
Во текот на изминатата ноќ во охридскиот регион регистрирани се два земјотреси со послаб интензитет.

Првиот бил во 1.41 часот со магнитида од 3.1 сгтепен по Рихтер, а вториот во 4.02 часот со јачина од 2.8 степени.

уредник

Related Posts

Македонија земја на Диазепамот се трошат како бонбони!Препишани над милион „диазепами“

Коментарите се исклучени на Македонија земја на Диазепамот се трошат како бонбони!Препишани над милион „диазепами“

ЈОЦИ ПОБАРА САМОРАСПУШТАЊЕ НА ВЛАДАТА

Коментарите се исклучени на ЈОЦИ ПОБАРА САМОРАСПУШТАЊЕ НА ВЛАДАТА

ВМРО – ДПМНЕ:Битолска градоначалничке, дали избркавте наставничка и е на улица за да го вработите брат ти?

Коментарите се исклучени на ВМРО – ДПМНЕ:Битолска градоначалничке, дали избркавте наставничка и е на улица за да го вработите брат ти?

(ГАЛЕРИЈА) БЛАГОЈЧО ГОРГИЕВ ДЕНЕС ГО ДОБИ ВЕТЕНОТО, ЕЛЕКТРИЧЕН СКУТЕР З АЛИЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

Коментарите се исклучени на (ГАЛЕРИЈА) БЛАГОЈЧО ГОРГИЕВ ДЕНЕС ГО ДОБИ ВЕТЕНОТО, ЕЛЕКТРИЧЕН СКУТЕР З АЛИЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

Create AccountLog In Your Account