ФОТО: На Македонец му искршија автомобил во Калитеа

Share Button

Уште еден Македонец се врати разочаран од својот годишен одмор во соседна Грција.

„Курир“ објави  фотографии од оштетен автомобил со скопски регистарски таблички во познатата туристичка дестинација Калитеа.

Ова не е прв пример на Македонци кои се враќаат во Македонија со искршени или оштетени автомобили од соседна Грција.

Напишете коментар