14-ГОДИШНИК ПОВРЕДЕН СО НОЖ ОД НЕПОЗНАТ СТОРИТЕЛ НА УЛИЦАТА “ФИЛИП ВТОРИ МАКЕДОНСКИ” ВО БИТОЛА

Share Button

На 24.07.2017 година во 23.55 часот во СВР Битола било пријавено дека во Итна медицинска помош бил донесен 14-годишник кој бил повреден со нож во пределот на стомакот. Се работи за телесна повреда во пределот над стомакот при што не биле повредени внатрешни органи. Малолетникот бил задржан на понатамошно лекување. Момчето било прободено со нож од непознат сторител на ул. „Филип Втори Македонски“ во Битола. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот.

Image result for нож

уредник

Related Posts

Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола

Коментарите се исклучени на Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола

Кумановец кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

Коментарите се исклучени на Кумановец кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

Кумановец ја полил влезната врата на комшиите со бензин и ја запалил !

Коментарите се исклучени на Кумановец ја полил влезната врата на комшиите со бензин и ја запалил !

Create AccountLog In Your Account