Кој манастир е блиску до Демир Хисар дали ќе го препознаете ?

Кој манастир е блиску до Демир Хисар дали ќе го препознаете ?

Кој манастир е блиску до Демир Хисар дали ќе го препознаете ?

Share Button

Кој манастир е блиску до Демир Хисар дали ќе го препознаете а на фотографијата се бугарски војници во манастирот – 1915 год. слегувале и до манастирот

 

уредник

Related Posts

Цветници во соборниот храм Свети Димитриј во Битола

Коментарите се исклучени на Цветници во соборниот храм Свети Димитриј во Битола

Денеска е Велики Четврток

Коментарите се исклучени на Денеска е Велики Четврток

Денес е пренос на моштите на Светиот отец Николај- Мирликискиот чудотворец

Коментарите се исклучени на Денес е пренос на моштите на Светиот отец Николај- Мирликискиот чудотворец

(фото)ИКОНА НА СВЕТИОТ ВЕЛИКОМАЧЕНИК ГЕОРГИЈ ВО ДВОРОТ НА ХРАМОТ НАД БИТОЛА “СВЕТИ 40 МАЧЕНИЦИ”

Коментарите се исклучени на (фото)ИКОНА НА СВЕТИОТ ВЕЛИКОМАЧЕНИК ГЕОРГИЈ ВО ДВОРОТ НА ХРАМОТ НАД БИТОЛА “СВЕТИ 40 МАЧЕНИЦИ”

Create AccountLog In Your Account