Четири години затвор за педофилија

Share Button

Велешанецот С.П (31 год) е осуден на 4 години затвор за педофилија. Тој е прогласен за виновен во Основен суд Велс за кривичното дело ,,полов напад врз дете кое не наполнило 14 години,,.

Обвинетиот делот го сторил во неколку наврати во текот на 2013-та година, бакнувајќи, допирајќи и милувајќи го девојчето кое имало 13 години и била во подалечно  крвно средство со С.П.

Тој го негирал делото. Бидејќи истото е сторено во 2013-та, казната му е изречена по тогашниот законик и изнесува 4 години, а ако се судел по новиот Кривичен закон, таа ќе биде далеку повисока. – пишува велешкиот портал Ти реков ми рече

уредник

Related Posts

Во недела потпишување на договорот за „Северна Македонија“ во Преспа – Грците се мобилизираат за протести !

Коментарите се исклучени на Во недела потпишување на договорот за „Северна Македонија“ во Преспа – Грците се мобилизираат за протести !

Тројца обвинети за настаните од 27 април излегуваат од притвор

Коментарите се исклучени на Тројца обвинети за настаните од 27 април излегуваат од притвор

На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани

Коментарите се исклучени на На патот Битола-Демир Хисар, битолски „Цитроен“ удрил во осумгодишно дете од с.Кукуречани

Create AccountLog In Your Account