БИТОЛЧАНЕЦ ПРАШУВА: ДАЛИ ЌЕ СЕ САНИРА ДУПКАТА ВО СТРОГИОТ ЦЕНТАР НА БИТОЛА?

Share Button

Во нашата рубрика САКАМ ДА ПРАШАМ, читател сака да праша дали ќе се санира што поскоро дупката која е на улицата во центарот на градот поточно веднаш кај Центарот за Култура, Битола. Според читателот не е безбедно за минувачите а овдека навечер има голема раздвиженост. Картонската кутија не е решение за да не настрада минувач- додава читателот кој ни испрати и фотографија.Па ги замолува надлежните што поскоро да го решат овој проблем

Вашите дописи почитувани читатели можете да ни ги испраќате на нашиот емаил portalnovost@gmail.com или на нашата фан страница Novost

уредник

Related Posts

Протест на редакцијата на ОХРИД СКАЈ.Заев, твоите аздисаа,ќе треба да ги ставиш на ѕидот на срамот

Коментарите се исклучени на Протест на редакцијата на ОХРИД СКАЈ.Заев, твоите аздисаа,ќе треба да ги ставиш на ѕидот на срамот

Create AccountLog In Your Account