Локализиран пожарот кај село Орман

Локализиран и речиси изгазнат пожарот кај селото Орман во Скопје. Екипите на противпожарната бригада, вработени во шумското стопанство Караџица, возилата на ЈП Водовод и мештаните од селата Волково, Никиштане и Орман успеаја да го изгаснат огнот. Утрово повторно гасеа и специјализираните авиони за гасење пожари.

Од Центарот за управување со кризи синоќа соопштија дека пожарот избувнал кај селото Никиштани, при што била зафатена дабова шума.

 
Share Button

уредник

Related Posts

Create AccountLog In Your Account