Македонија во портокалова фаза, температури до 42 степена

Share Button

УХМР соопшти дека продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време.  Во поголем дел од Македонија максималната температура ќе биде над 35, а на некои места долж Повардарието ќе надмине и 40 степени.

Особено топло ќе биде утре кога максималната температура во најтоплите региони ќе достигне до 42 степена, а УВ индексот вредност 9.

Според прогнозираните температури, денеска подрачјето на Македонија ќе биде во жолта, а утре северновардарскиот и охридско-преспанскиот регион во портокалова фаза.

уредник

Related Posts

Силуваните сестри од домот „25 Мај“ исчезнале 89 пати: Преживеале полов напад и се осомничени за неколку кривични дела

Коментарите се исклучени на Силуваните сестри од домот „25 Мај“ исчезнале 89 пати: Преживеале полов напад и се осомничени за неколку кривични дела

И вечерва протест пред Собрание,најавија пријави за оние кои што како што рекоа направиле современ геноцид

Коментарите се исклучени на И вечерва протест пред Собрание,најавија пријави за оние кои што како што рекоа направиле современ геноцид

Мајка од Неготино работи како кловн оти не ја примаат како воспитувач во градинка

Коментарите се исклучени на Мајка од Неготино работи како кловн оти не ја примаат како воспитувач во градинка

ВЕЧЕРВА ПРОТЕСТ ПРЕД СОБРАНИЕТО: Се бара Договорот со Грција да не се реализира

Коментарите се исклучени на ВЕЧЕРВА ПРОТЕСТ ПРЕД СОБРАНИЕТО: Се бара Договорот со Грција да не се реализира

Create AccountLog In Your Account