НАЈНОВО :

ПАРАКЛИС АРХАНГЕЛ МИХАИЛ КАЈ ШИРОК СОКАК , ГИ ИСПОЛНУВА ВАШИТЕ ЖЕЛБИ

Share Button

Во срцето на конзулскиот град, Битола на сред Широк сокак блеска преубавиот параклис посветен на Архангелот Михаил.Веднаш над самиот параклис кој внатре е осветлен и сјае иконата на Мајката Божја има натпис дека ги исполнува вашите желби.

Фотографии на Новост , погледнете како изгледа параклисот

уредник

Related Posts

Беден живот во мизерен дом живее семејството Петрушевски од скопски Чаир

Коментарите се исклучени на Беден живот во мизерен дом живее семејството Петрушевски од скопски Чаир

Синдикатот на новинарите и медиумските работници на Првомајски протест

Коментарите се исклучени на Синдикатот на новинарите и медиумските работници на Првомајски протест

Јоци за битолската градоначалничка и нејзиниот брат: ВМРО падна, вие многу побрзо

Коментарите се исклучени на Јоци за битолската градоначалничка и нејзиниот брат: ВМРО падна, вие многу побрзо

Скопјани по стапките на Битолчаните „ДОБРО УТРО“ НА ШИЛЕГОВ СО ЗАСАДЕНИ ЦВЕЌИЊА ВО ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ

Коментарите се исклучени на Скопјани по стапките на Битолчаните „ДОБРО УТРО“ НА ШИЛЕГОВ СО ЗАСАДЕНИ ЦВЕЌИЊА ВО ДУПКИТЕ НА УЛИЦИТЕ

Create AccountLog In Your Account