Со нож го избодел во градите – рано утрово момче лежеше во крв на плоштадот во Кичево

Share Button

Ноќеска околу 03,30 часот на градскиот плоштад во Кичево пред обложувалница во меѓусебна расправија помеѓу С.И. (44) од с.Гарани-кичевско и Ш.И. (23) од с.Србјани-кичевско, С.И. со нож му нанел неколку убодни рани на Ш.И. во пределот на градите.

На повредениот му била укажаната лекарска помош во Медицинскиот Центар-Кичево, по што бил пренесен во Ургентниот Центар-Скопје на понатамошно лекување.

Од страна на увидна екипа од ПС ОН Кичево извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

Напишете коментар