Со нож го избодел во градите – рано утрово момче лежеше во крв на плоштадот во Кичево

Share Button

Ноќеска околу 03,30 часот на градскиот плоштад во Кичево пред обложувалница во меѓусебна расправија помеѓу С.И. (44) од с.Гарани-кичевско и Ш.И. (23) од с.Србјани-кичевско, С.И. со нож му нанел неколку убодни рани на Ш.И. во пределот на градите.

На повредениот му била укажаната лекарска помош во Медицинскиот Центар-Кичево, по што бил пренесен во Ургентниот Центар-Скопје на понатамошно лекување.

Од страна на увидна екипа од ПС ОН Кичево извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

Коментарите се исклучени на Тешко повреден прилепчанец, излетал од пат со автомобилот

57-годишен битолчанец пријавил дека исчезнала неговата 32-годишна ќерка

Коментарите се исклучени на 57-годишен битолчанец пријавил дека исчезнала неговата 32-годишна ќерка

Молотов коктел врз џипот на Љупчо Тодоровски – Радникот ?!

Коментарите се исклучени на Молотов коктел врз џипот на Љупчо Тодоровски – Радникот ?!

Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Кривична пријава за лице кое му се заканувало со убиство на Заев на „Фејсбук“

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за лице кое му се заканувало со убиство на Заев на „Фејсбук“

Кривична пријава против ексдиректорот на Агенција за вработување

Коментарите се исклучени на Кривична пријава против ексдиректорот на Агенција за вработување

Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане

Коментарите се исклучени на Полицијата ноќеска приведе 10 странски државјанки во угостителски објект во тетовско Жеровјане

Create AccountLog In Your Account