Законот за јазици помина на Влада

Share Button

Помина Законот за јазици на Влада, дознава телевизија 24 од владини извори. Седницата се уште е во тек и нема конретни детали за Законот.

Освен ова, на седницата се очекуваат и кадровски решенија.

уредник

Related Posts

Create AccountLog In Your Account