Кривична за тројца кои со кршење на заклучената метална рампа нелегално влегле во Албанија

Share Button

Регионален Центар Запад поднесе кривична пријава против А.И. (28) од с.Норово,крушевско, С.А.(33) и Ф.Б. (30) и двајцата од с.Пешталево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “недозволено преминување на државната граница“.

Регионален Центар Запад поднесе кривична пријава против А.И. (28) од с.Норово,крушевско, С.А.(33) и Ф.Б. (30) и двајцата од с.Пешталево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “недозволено преминување на државната граница“.

уредник

Related Posts

Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Коментарите се исклучени на Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Create AccountLog In Your Account