Фотографии од пожарот кој се движи со голема брзина кон манастирот Трескавец

Share Button

Share Button

СТРАШЕН пожар го загрозува манастирот Трескавец! Во опасност и три населени места Повеќе од 50 хектари со борова и нискостеблеста шума вечерва горат околу манастирот „Успение на Пресвета Богородица – Трескавец“ кај Прилеп, информираат од Општина Прилеп. „Пожарот избувнал околу 16 часот над новите градски гробишта и тој се шири со огромна брзина. Гори целата планина околу
Complete Reading

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Share Button

Create AccountLog In Your Account