Сложни браќа куќа граделе, комшијата се налутил, па запукал

Share Button

СВР Тетово поднесе кривична пријава против П.П. (32) од с. Сараќино поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“ и „предизвукување општа опасност“.

Изреволтиран бидејќи неговиот сосед Е.Е. вршел изградба на куќа заедно со својот брат, пријавениот излегол во дворот и со ловечка пушка, сопственост на неговиот татко, испукал неколку пати во воздух.

уредник

Related Posts

Create AccountLog In Your Account