Фото од сообраќајката на патот Битола – Ресен

Share Button

Фотографија на Zarko Kostovski.

Вчера тешка сообраќајна незгода се случила  во  16:10 часот на два километра од бензиската станица на Лук оил.

Во сообраќајката учествувале две товарни и две патнички возила. Се случила кога товарно возило се превртело и удрило во патничко возило. А во незгодата учествувале и друго товарно и патничко возило.

Двата камиона биле со скопски и битолски регистарски ознаки, а двете патнички моторни возила со прилепски и битолски регистарски ознаки.

Според полицијата повредени биле две лица кои се наоѓале во патничкото возило со прилепски регистарски ознаки.

Возилата се пренасочувале по стариот пат

 

уредник

Related Posts

Create AccountLog In Your Account