ШАНЕЛ ВО НЕДЕЛА СО МОДНА РЕВИЈА,КУЛТУРНО ЛЕТО 2017 ВО ОПШТИНА НОВАЦИ

Share Button

Модното Студио Шанел ќе имате можност да го проследите со модна ревија, и тоа во недела 20 август 2017 година со почеток во 20 часот и 30 минути во општина Новаци.Модната ревија е во склоп на Културното лето на Општина Новаци 2017.

За децата учесници од 4 до 12 години ќе се погрижи бутик Метекс, додека пак за младите и возрасните бутик Резидент.

Фотографија на Modno Studio "Sanel" - Bitola.

Не ја пропуштајте најдобрата Модна Ревија на Шанел

 

уредник

Related Posts

Претседателот Иванов нема намера да го потпише указот за Законот за јазици – Без негов потпис, нема Закон !

Коментарите се исклучени на Претседателот Иванов нема намера да го потпише указот за Законот за јазици – Без негов потпис, нема Закон !

Мицкоски: Кукавиците со насилство дојдоа на власт!Кукавици се Талат Џафери и Зоран Заев!Оваа ненародна власт мора да падне

Коментарите се исклучени на Мицкоски: Кукавиците со насилство дојдоа на власт!Кукавици се Талат Џафери и Зоран Заев!Оваа ненародна власт мора да падне

Протест на редакцијата на ОХРИД СКАЈ.Заев, твоите аздисаа,ќе треба да ги ставиш на ѕидот на срамот

Коментарите се исклучени на Протест на редакцијата на ОХРИД СКАЈ.Заев, твоите аздисаа,ќе треба да ги ставиш на ѕидот на срамот

Петре, добро е, се навикнавме!

Коментарите се исклучени на Петре, добро е, се навикнавме!

Бочварски постојано помеѓу своите сограѓани

Коментарите се исклучени на Бочварски постојано помеѓу своите сограѓани

(ФОТО) Огромна змија ги исплаши студентите во „Стив Наумов“- уште ли нема нафта за да се искоси тревата?

Коментарите се исклучени на (ФОТО) Огромна змија ги исплаши студентите во „Стив Наумов“- уште ли нема нафта за да се искоси тревата?

Create AccountLog In Your Account