НАЈНОВО :

Маж од Грција приведен на граничниот премин „Стар Дојран„

Share Button

Вчера во 15 часот и 30 минути  на граничниот премин „Стар Дојран“, од страна на полициски службеници бил приведен 58- годишниот P.Е од Република Грција.

Тој управувал патничко возило „Сузуки Витара“ со грчки национални ознаки, а бил приведен поради постоење основи на сомнение дека бројот на шасијата на возилото е фалсификуван.

Лицето и возилото се предадени на полициски службеници од полициската станица во Валандово за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. 

уредник

Related Posts

СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

Коментарите се исклучени на СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

Create AccountLog In Your Account