ТАЈНАТА НА ЕДЕН НАРОД: РЕЦЕПТ ЗА МОЌЕН НАПИТОК КОЈ ГО СПРЕЧУВА РАКОТ!

Народот кој живее во склад со природата додатно се штити со напиток, кој секој може да го направи во својот дом!

Од сите народи во светот, Амишите најмалку заболуваат од рак, покажуваат статистиките. Амишите се едни од најздравите луѓе на светот и тие никогаш не ги користат лековите на конвенционалната медицина.

Домашно одгледување на храна и живот без стрес

Припадниците на оваа конзервативна христијанска заедница во Северна Америка носат скромна, старомодна облека и ја отфрлуваат модерната технологија, вклучувајќи ги тука и автомобилите и мобилните телефони. Тие сами одгледуваат и произведуваат своја храна, од зеленчук и овошје, до жито, месо и млечни производи. Нискиот ризик на подлегнување на болести е секако резултат на прилично здравиот живот кој се основа на физичката работа и секако без стресовите кои ни ги приредува модерното општество. Амишите не пушат и не пијат, а сексуално не менуваат многу партнери, што исто така ги прави здрави.

Освен работите кои ги набројавме погоре, овие луѓе конзумираат и еден напиток кој им помага за оддржување на добриот имунитет. Според научниците, тој напиток дефинитивно помага во нивното здравје бидејќи содржи анти-канцерогено, анти-вирусно и анти-бактериско дејство. Со две недели конзумирање се намалува ризикот од холестерол, се стабилизира крвниот притисок и шеќерот во крвта.

Состојки на напитокот :

  • 1 чешне лук
  • 1 парче рендан свеж ѓумбир
  • 1 лажица свежо цеден сок од лимон
  • 1 лажица органски јаболков оцет
  • 1 лажица органски мед
  • половина чаша вода

Напитокот треба да се пие наутро на празен стомак и пред вечера.

Напишете коментар