Маж пронајден мртов во куќа во Скопје

Share Button

Починато лице чие тело било во фаза на распаѓање било пронајдено вчера попладнето во Скопје на улицата „138“.

Од полицијата информираат дека случајот кај нив бил пријавен од екипа на Итна медицинска помош.

Утврдено е починатиот е 73 годишниот Д.Д. кој во куќата каде бил пронајден живеел сам.

Засега не е познато кои се причините за смртта на Д.Д., а повеќе детали се очекуваат по завршување на обдукцијата.

уредник

Related Posts

Create AccountLog In Your Account