Повреден 15-годишник во сообраќајка во Битола

Share Button

Вчера во сообраќајка во Битола е повреден 15-годишник.Сообраќајката се случила во 21.00 часот на крстосницата од улица „Павел Шатев“ и улица „Јунче Мурџевски“  во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „Априлија“ без регистарски ознаки, управуван од 16-годишник од Битола и патничко возило „Лада нива“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.П. (25) од Битола.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил 15-годишен сопатник на мопедот од Битола.

Тој бил пренесен и задржан на лекување во Клиничка болница Битола.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.  

уредник

Related Posts

Неколкумина мажи биле во Гостивар со 13 годишното девојче

Коментарите се исклучени на Неколкумина мажи биле во Гостивар со 13 годишното девојче

И оваа вечер имаше протести – за утре граѓани најавија нов протест

Коментарите се исклучени на И оваа вечер имаше протести – за утре граѓани најавија нов протест

ФОТО: Со багери се урива еднојазичноста во Македонија

Коментарите се исклучени на ФОТО: Со багери се урива еднојазичноста во Македонија

И МТСП на терен – постапува по случајот со претепаното двегодишно дете.Таткото притвор 8 дена

Коментарите се исклучени на И МТСП на терен – постапува по случајот со претепаното двегодишно дете.Таткото притвор 8 дена

Create AccountLog In Your Account