Охриѓанец пронајден мртов во неговиот дом

Share Button

Шеесет и двегодишниот С.П. синоќа во 22:50 часот бил пронајден мртов во неговиот дом во охридското село Подмоље.

Како што информира денеска МВР, неговото тело со рана во пределот на вратот, го пронашол неговиот син Г.П. (40).

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Охрид. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на обдукција.

уредник

Related Posts

Create AccountLog In Your Account