Запалил сува трева и предизвикал пожар во црква

Share Button

Полицијата од Прилеп поднесе кривична пријава против Р.К. од село Лажани, за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 16.08.2017 година околу 14:30 часот кај црквата ,,Св.Никола“ во село Лажани, додека пријавениот напасувал добиток во близина на црквата, запалил сува трева со што предизвикал пожар кој се проширил на местото и во дворот на црквата ,,Св. Никола“ при што пожарот зафатил површина од околу 2.000 метри квадратни.

уредник

Related Posts

Кривична пријава против ексдиректорот на Агенција за вработување

Коментарите се исклучени на Кривична пријава против ексдиректорот на Агенција за вработување

Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Полицијата трага по три малолетници кои побегнале од ЦСР во Штип

Коментарите се исклучени на Полицијата трага по три малолетници кои побегнале од ЦСР во Штип

Драма во тетовското Ларце: Полицијата застрела лице со потерница, кое врз нив фрлило рачна бомба

Коментарите се исклучени на Драма во тетовското Ларце: Полицијата застрела лице со потерница, кое врз нив фрлило рачна бомба

Кривична пријава за злоупотреба на службената положба

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за злоупотреба на службената положба

Create AccountLog In Your Account