Битолчанец ги однел кравите на пасење, сите починале одеднаш

Share Button

Во 19  часот вчера во Полицијата во Битола, 53-годишниот И.О. од селото.Могила, битолско, пријавил дека околу 16 часот во стрништето на Т.К. на месноста викана  „Мала Река“  во атар на селото Могила, при напасување умреле осум молзни крави.

За настанот бил известен Јавен обвинител, по чија наредба на местото излегле ветеринарен лекар, инспектор по земјоделие и инспектор по ветерина.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Цветковски останува директор на МРТВ

Коментарите се исклучени на Цветковски останува директор на МРТВ

Протест на редакцијата на ОХРИД СКАЈ.Заев, твоите аздисаа,ќе треба да ги ставиш на ѕидот на срамот

Коментарите се исклучени на Протест на редакцијата на ОХРИД СКАЈ.Заев, твоите аздисаа,ќе треба да ги ставиш на ѕидот на срамот

Create AccountLog In Your Account