НАЈНОВО :

Гореа две куќи во Битола

Share Button

Вчера околу 19.30 часот на ул. „7 Јули” во Битола настанал пожар во куќите сопственост на Г.П. и И.П., при што биле изгорени вториот кат и кровните конструкции.

Во пожарот нема повредени лица. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола.

Увид ќе се врши во текот на денов, велат од МВР.

уредник

Related Posts

Затворска казна за објавена фотографија на Фејсбук?

Коментарите се исклучени на Затворска казна за објавена фотографија на Фејсбук?

“Блокиран патот Битола-Прилеп, еурокомпозитци на улица чекаат Анѓушев и Сугарески да им ги решат проблемите”

Коментарите се исклучени на “Блокиран патот Битола-Прилеп, еурокомпозитци на улица чекаат Анѓушев и Сугарески да им ги решат проблемите”

(ВИДЕО)Протест вечерва во Драчево пред домот на пратеникот од скопско Сопиште, Далибор Богдановски. Се пее , едно име имаме!

Коментарите се исклучени на (ВИДЕО)Протест вечерва во Драчево пред домот на пратеникот од скопско Сопиште, Далибор Богдановски. Се пее , едно име имаме!

Create AccountLog In Your Account