Битолчанец со возило со голема брзина се упатил кон полициски службеници, обидувајќи се да ги прегази

Share Button

СВР-Битола поднесе кривична пријава против И.Ј.(36) од Битола, за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 18.08.2017 година околу 23,30 часот при обид да се изврши преглед на возило и лице, пријавениот со своето возило со голема брзина се упатил кон полициски службеници, обидувајќи се да ги прегази, стои во соопштението на МВР.

уредник

Related Posts

Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Коментарите се исклучени на Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

Коментарите се исклучени на РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

Тело во распаѓање е најдено обесено во боровата шума над средното училиште во Ресен

Коментарите се исклучени на Тело во распаѓање е најдено обесено во боровата шума над средното училиште во Ресен

Прободено е 16-годишно момче на автобуска станица во Центар

Коментарите се исклучени на Прободено е 16-годишно момче на автобуска станица во Центар

Скопјанка се обидела да се самоубие со солна киселина

Коментарите се исклучени на Скопјанка се обидела да се самоубие со солна киселина

Предвелигденски пуштена во употреба реконструираната битолска фонтана

Коментарите се исклучени на Предвелигденски пуштена во употреба реконструираната битолска фонтана

Create AccountLog In Your Account