Легендарниот Ненад Милосављевич – НЕША на Широк Сокак

Share Button

Битолчани ќе имаат уште една забава за паметење ова лето. Сабота 02 септември на “Широк Сокак” во организација на “Портал2” , “Игучи”, “Ин”, “Симбол” и “Пиано Бар” фронтменот на бендот кој успешно опстојува повеќе од 40 гoдини “ГАЛИЈА” ќе ги забавува битолчани. Битолчани спремете се заедно да ги отпеете безвременските хитови на “ГАЛИЈА”. Сабота, 2 септември настан организиран со многу љубов кој го заслужува Битола и битолската публика.
Линк од настанот: https://www.facebook.com/events/817808108389179/?fref=ts

уредник

Related Posts

Законот за јазиците во фиока – нема рок во Уставот за Иванов да го потпише указот

Коментарите се исклучени на Законот за јазиците во фиока – нема рок во Уставот за Иванов да го потпише указот

Милчин: Заев, врати се дома! Ни Господ, ни поповите нема да ти помогнат

Коментарите се исклучени на Милчин: Заев, врати се дома! Ни Господ, ни поповите нема да ти помогнат

Create AccountLog In Your Account