НАЈНОВО :

Претепан полицаец во полициската станица во Бит Пазар

Share Button

Дваесетгодишниот Д.Н. кој бил задржан во полициската станица Бит Пазар во Скопје, физички нападнал полициски службеник удирајќи го со тупаници во пределет на стомакот и главата.

Министерството за внатрешни работи информира дека тој потоа посегнал и по неговото службено оружје. Во тој момент другиот полициски службеник се обидел да го оттргне Д.Н. при што со двете раце го турнал наназад по што полицискиот службеник паднал и со главата удрил во ѕидот.

По целосното расчистување и документирање на случајот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

уредник

Related Posts

Сообраќајка кај Ѓавато (фото)

Коментарите се исклучени на Сообраќајка кај Ѓавато (фото)

Со “Голф” паднал во Маркова река

Коментарите се исклучени на Со “Голф” паднал во Маркова река

Директор на една од највисоките државни културни институции вечерва пијан прегазил девојче во скопска Кисела Вода

Коментарите се исклучени на Директор на една од највисоките државни културни институции вечерва пијан прегазил девојче во скопска Кисела Вода

Create AccountLog In Your Account