Камион удри во надвозник на патот Крива Паланка-Куманово

Share Button

Камион со црногорски регистарски таблички кој влечел приколка со вилушкар попладнево удрил во надвозник на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово.

Сообраќајот е во прекин од 17 часот, а во несреќата нема повредени лица.

Од СВР Куманово информираат дека товарното возило марка „Волво“ се движело од Крива Паланка кон Куманово и во близина на населбата „Карпош“ удрило во надвозникот при што од камионот се одвоила приколката. Камионот бил управуван од српски државјанин, 48-годишниот А.С.

Надлежните служби работат на отстранување на камионот и на приколката.

уредник

Related Posts

Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Коментарите се исклучени на Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Битола

Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

Коментарите се исклучени на Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

Најмалку 3 кумановци убиени кај седиштето на ДУИ во Тетово?

Коментарите се исклучени на Најмалку 3 кумановци убиени кај седиштето на ДУИ во Тетово?

Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

Коментарите се исклучени на Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

ЕКСКЛУЗИВНО:ПРИ ПРЕТРЕС НА ДОМ НА ВЕДРИ КАБА ВО ВЕЛЕШТА ПРОНАЈДЕНИ 10 ГРАНАТИ И РАЧЕН ФРЛАЧ!

Коментарите се исклучени на ЕКСКЛУЗИВНО:ПРИ ПРЕТРЕС НА ДОМ НА ВЕДРИ КАБА ВО ВЕЛЕШТА ПРОНАЈДЕНИ 10 ГРАНАТИ И РАЧЕН ФРЛАЧ!

Седум аптеки во Битола ограбени од скопјанец

Коментарите се исклучени на Седум аптеки во Битола ограбени од скопјанец

Create AccountLog In Your Account