Камион удри во надвозник на патот Крива Паланка-Куманово

Share Button

Камион со црногорски регистарски таблички кој влечел приколка со вилушкар попладнево удрил во надвозник на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово.

Сообраќајот е во прекин од 17 часот, а во несреќата нема повредени лица.

Од СВР Куманово информираат дека товарното возило марка „Волво“ се движело од Крива Паланка кон Куманово и во близина на населбата „Карпош“ удрило во надвозникот при што од камионот се одвоила приколката. Камионот бил управуван од српски државјанин, 48-годишниот А.С.

Надлежните служби работат на отстранување на камионот и на приколката.

уредник

Related Posts

Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

Коментарите се исклучени на Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

МВР со детали за сообраќајката која се случи на патот Битола-Прилеп

Коментарите се исклучени на МВР со детали за сообраќајката која се случи на патот Битола-Прилеп

Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај

Коментарите се исклучени на Две момчиња избодени во Скопје, приведени двајца напаѓачи од Сарај

Загина маж во пожар во охридско

Коментарите се исклучени на Загина маж во пожар во охридско

Create AccountLog In Your Account