На магистралниот пат Битола-Ресен се случила сообраќајна незгода

Share Button

На 29.08.2017 година во 14.50 часот на магистралниот пат Битола-Ресен се случила сообраќајна незгода во која Н.Ц. (23) од с.Маловиште, управувајќи патничко возило „Хјундаи Пони“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контола над возилото, преминал на спротивната страна и излетал од коловозот. Во незгодата Н.Ц. се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош бил задржан на понатамошно лекување во Клиничка болница Битола. Сопатникот во возилото, М.П. (55) од Битола, исто така, се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен и задржан на лекување во Клиничка болница Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

уредник

Related Posts

Спасовски до Владата со предлог да биде директорот на БЈБ Лазо Велковски разрешен по скандалот со џипот

Коментарите се исклучени на Спасовски до Владата со предлог да биде директорот на БЈБ Лазо Велковски разрешен по скандалот со џипот

Започнаа протестите во Солун: Не прифаќаат име кое ќе го содржи терминот „Македонија“

Коментарите се исклучени на Започнаа протестите во Солун: Не прифаќаат име кое ќе го содржи терминот „Македонија“

Кривични пријави за кражби во продавници за оружје

Коментарите се исклучени на Кривични пријави за кражби во продавници за оружје

И оваа вечер имаше протести – за утре граѓани најавија нов протест

Коментарите се исклучени на И оваа вечер имаше протести – за утре граѓани најавија нов протест

Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

Коментарите се исклучени на Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Коментарите се исклучени на Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Коментарите се исклучени на Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Create AccountLog In Your Account