Прилеп:Ја избркал девојка му од работа – му го полил автомобилот со бензин и му го запалил

Share Button

Прилепската полиција поднесе кривична пријава против З.К. (28) од с.Кривогаштани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело предизвикување општа опасност.

Ноќта помеѓу 13 и 14 август пријавениот со запалива течност го полил и го запалил возилото марка форд скорпион, сопственост на Г.Р.

Оштетениот претходниот ден и дал отказ на девојката на пријавениот, која што работела во неговата кафеана како келнерка, соопшти полицијата.

уредник

Related Posts

Тепачка меѓу две групи струмичани со боксови, столчиња и секира

Коментарите се исклучени на Тепачка меѓу две групи струмичани со боксови, столчиња и секира

Кумановец кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

Коментарите се исклучени на Кумановец кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на патот Градско – Прилеп, повреден битолчанец кој со возило излета од патот

Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

Коментарите се исклучени на Три лица приведени вчера на „Партизанска“во Битола: Пијани се тепале, па ги нападнале и полицајците

Create AccountLog In Your Account