Турската Барутхана,Џепането.Една од најубавите средновековни градби во Битола

Share Button

 

уредник

Related Posts

Отстранет споменикот на Андон Јанев Ќосето од пред Врховниот суд во Скопје, Општина Центар вели бил дивоградба

Коментарите се исклучени на Отстранет споменикот на Андон Јанев Ќосето од пред Врховниот суд во Скопје, Општина Центар вели бил дивоградба

Create AccountLog In Your Account