Во селото Егри-Битола се случила сообраќајна незгода

Share Button

Во 13 часот и 40 минути во селото Егри-Битола се случила сообраќајна незгода во која 22-годишниот С.С. од селото управувајќи мопед ,,Томос“ со битолски регистарки ознаки изгубил контрола над истиот, при што излетал надвор од патот.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди и тоа фрактура на 6 и 7 десно ребро, и по укажана лекарска помош во Клиничката болница – Битола е пуштен на домашно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од СВР-Битола.

уредник

Related Posts

Кривична пријава за полициски службеник– дилер на дрога

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за полициски службеник– дилер на дрога

Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Коментарите се исклучени на Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Мицкоски: Кукавиците со насилство дојдоа на власт!Кукавици се Талат Џафери и Зоран Заев!Оваа ненародна власт мора да падне

Коментарите се исклучени на Мицкоски: Кукавиците со насилство дојдоа на власт!Кукавици се Талат Џафери и Зоран Заев!Оваа ненародна власт мора да падне

Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

Откриени сторителите на кражби во цркви во Тетово

Коментарите се исклучени на Откриени сторителите на кражби во цркви во Тетово

Create AccountLog In Your Account