НАЈНОВО :

Со боја исшаран мозаикот на плоштадот Скендер-бег

Share Button

Во текот на вчерашниот ден во 13 часот и 45 минути на платото „Скендер-бег“ на улицата „Филип Втори Македонски“ во Скопје, непознат сторител извршил прскање со црна боја на Мозаикот кој е насликан на платото.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците нападнати завршиле во болница

Коментарите се исклучени на Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците нападнати завршиле во болница

Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Коментарите се исклучени на Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Силувачот поради кој девојчето од „25 Мај“ заврши онесвестена во болница, го признал делото

Коментарите се исклучени на Силувачот поради кој девојчето од „25 Мај“ заврши онесвестена во болница, го признал делото

Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Коментарите се исклучени на Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Create AccountLog In Your Account