Се слушале експлозии – се запалило возило за собирање отпад во Скопје

Share Button

Вчера во 11 часот во Секторот за внатрешни работи-Скопје, било пријавено дека специјално возило за собирање отпад на Комунална хигиена при подигање на контејнер на улицата Перо Наков се запалило. Според информациите на Министерството за внатрешни работи, возилото почнало да чади и се слушнале експлозии во делот наменет за отпад при што се запалило.

– Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, по што било констатирано дека во контејнерот имало фрлено поголема количина на запалки, кои најверојатно биле причина за настанување на пожарот. Извршен е увид од страна на увидна екипа од СВР-Скопје – велат од МВР.

уредник

Related Posts

Миленко Неделковски:Пред малку е приведен Владиката Петар

Коментарите се исклучени на Миленко Неделковски:Пред малку е приведен Владиката Петар

Насер Селмани од пред Владата со пораки:Бидете будни. Еден режим што испративме, нема да дозволиме да се воспостави нов

Коментарите се исклучени на Насер Селмани од пред Владата со пораки:Бидете будни. Еден режим што испративме, нема да дозволиме да се воспостави нов

Градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска од прв ден ја зафатило фобија дали некој ја прислушува?!

Коментарите се исклучени на Градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска од прв ден ја зафатило фобија дали некој ја прислушува?!

Create AccountLog In Your Account