Утрово почина скопјанец откако врз него паднал потпорен ѕид

Утрово почина скопјанец откако врз него паднал потпорен ѕид

Share Button

Шеесет и осумгодишниот Мијалчо Тодоровски утрово починал откако врз него паднал потпорен ѕид.

Од МВР информираат дена несреќата се случила утрово, во 9.10 часот, кога на улицата Дане Крапчев, Тодоровски застанал во близина на објект, каде што се изведувале градежни работи, но во еден момент попуштил потпорниот ѕид и го затрупал. Повредениот починал на лице место.

уредник

Related Posts

Битолчанец во полиција пријавил дека исчезнала неговата сопруга

Коментарите се исклучени на Битолчанец во полиција пријавил дека исчезнала неговата сопруга

Тепачка во Центарот за бездомници во Чичино село

Коментарите се исклучени на Тепачка во Центарот за бездомници во Чичино село

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Коментарите се исклучени на Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Со тешки повреди во болница донесено младо момче од Куманово

Коментарите се исклучени на Со тешки повреди во болница донесено младо момче од Куманово

Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

Коментарите се исклучени на Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

(ФОТОГРАФИИ) Двајца загинати и 17 повредени, патот Струмица-Радовиш-Штип блокиран неколку часа

Коментарите се исклучени на (ФОТОГРАФИИ) Двајца загинати и 17 повредени, патот Струмица-Радовиш-Штип блокиран неколку часа

Create AccountLog In Your Account