Во сообраќајка повредено 13-годишно момче од Битола

Share Button

На 06.09.2017 година околу 14.30 часот во Битола, на локалниот пат за с.Бистрица, се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Кампер Фиат Арка Скаут“ со шведски регистарски ознаки, управувано од К.С. (60) од Битола со живеалиште во Малме-Шведска удрило во мотоцикл „Јиајуе“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 13-годишник од Битола. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил 13-годишникот, кој бил пренесен во Клиничка болница Битола
каде е задржан на понатамошно лекување. По овластување на Јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Битола.

уредник

Related Posts

Престрелка со полициските Тигри: Едно лице убиено.МВР најави детали во текот на денот

Коментарите се исклучени на Престрелка со полициските Тигри: Едно лице убиено.МВР најави детали во текот на денот

Во полициска акција во Струга разбиена е криминална мрежа за дистрибуција на дрога

Коментарите се исклучени на Во полициска акција во Струга разбиена е криминална мрежа за дистрибуција на дрога

Полицијата бара 28-годишна девојка од Македонска Каменица

Коментарите се исклучени на Полицијата бара 28-годишна девојка од Македонска Каменица

Вчера повторно е пријавено во полиција исчезнување на малолетничка од домот 25-ти Мај

Коментарите се исклучени на Вчера повторно е пријавено во полиција исчезнување на малолетничка од домот 25-ти Мај

Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

Коментарите се исклучени на Полицијата заплени над 33 килограми дрога . Од Албанија преку Македонија дрогата била наменета за во Грција

Create Account



Log In Your Account