Во сообраќајка повредено 13-годишно момче од Битола

Share Button

На 06.09.2017 година околу 14.30 часот во Битола, на локалниот пат за с.Бистрица, се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Кампер Фиат Арка Скаут“ со шведски регистарски ознаки, управувано од К.С. (60) од Битола со живеалиште во Малме-Шведска удрило во мотоцикл „Јиајуе“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 13-годишник од Битола. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил 13-годишникот, кој бил пренесен во Клиничка болница Битола
каде е задржан на понатамошно лекување. По овластување на Јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Битола.

уредник

Related Posts

Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Коментарите се исклучени на Полицијата гони неколку лица за случајот со малолетничката од „25 Мај“

Кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластувања

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластувања

Битолчанка пронајдена мртва со изгореници по телото

Коментарите се исклучени на Битолчанка пронајдена мртва со изгореници по телото

Create AccountLog In Your Account