И ова го има, Куманово -Крива паланка

Share Button

фото Ѕид на Сообраќајниот срам

Share Button

Share Button

Напомош свети Фануриј Денес во 17 00 часот ќе се одслужи акатист на свети Фануриј во Пресвета Богородица во Битола, сите сте поканети 

Share Button

Против тројца скопјани поднесена е кривична пријава поради основано сомнение дека сториле кривично дело „разбојништво“. Тие се осомничени дека на 6 септември ја ограбиле бензинската пумпа на автопатот Велес – Скопје кога со закана со пиштоли одзеле околу 30 илјади денари од вработената. Кривичната пријава е поднесена против А.А. (24), Л.Ј. (18) и Д.Д. (26).
Complete Reading

Create AccountLog In Your Account